KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11811602
*
nr 1181 1602
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Blandteknik, Madrid -65, motivet: 45x37
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2018
kl 18:51:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 12:04:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8187 Blandteknik
Juliusz Sosnowski, "solens öga". Blandteknik, bild..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:58
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:25
*
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
nr 1181 1602
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Blandteknik, Madrid -65, motivet: 45x37
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 12:04:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33 -
8187 Blandteknik
Juliusz Sosnowski, "solens öga". Blandteknik, bild..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:58 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:25



